Архив рубрики «Заметки»

Про збільшення відповідальності поручителя

Відповідно до частини 1 статті 546 Цивільного кодексу України виконання зобов’язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком.

За змістом частини 1 та 2 статті 553 цього ж Кодексу поручитель це особа, яка поручившись за боржника перед кредитором відповідає перед останнім тільки у випадку порушення боржником своїх обов’язків.

Прочитать остальную часть записи »

Як повернути сплачений судовий збір

Сплата судового збору є обов’язковою при зверненні до суду у випадках, передбачених процесуальним законодавством та спеціальним законом яким є Закон України «Про судовий збір». Судовий збір є частиною судових витрат.

Проте є ситуації коли виникає право на повернення, сплаченого судового збору. Процесуальні кодекси містять лише норми, які передбачають порядок розподілу судових витрат, але порядок повернення судового збору врегульовано окремими порядками, які є підзаконними нормативними актами.

Прочитать остальную часть записи »

Перевірка контрагента

   Технологія укладення договору (назвемо так цю процедуру) передбачає ряд дій, направлений на забезпечення мінімізації ризиків, які пов’язані із можливими судовими процесами по визнанню цього договору недійсним.

   Тому, має значення не тільки форма та його зміст, але і здатність сторін укладати той чи інший договір та  права інших осіб на які можуть прямо вплинути дії сторін договору, направлені на виконання його умов.

Прочитать остальную часть записи »

Обов’язковий вміст окремих видав договорів

Законодавство України для окремих видів договорів встановлює необхідний перелік істотних умов або просто вказує на обов’язкові умови, які повинен містити той чи інший вид договору.

Виникла ідея і її реалізовую, відкривши та періодично оновлюю сторінку на якій публікую вимоги до окремих видів договорів з посиланням на норму закону, яка їх встановлює.

Прочитать остальную часть записи »

Про фразу: «Керуючись чинним законодавством України»

Керуючись чинним законодавством України і далі прохання чи вимога або висновок. Таке застосовується майже у всіх документах, які прийнято називати юридичними.

Однак, чи завжди цей вислів може бути застосований.

Прочитать остальную часть записи »