Архив рубрики «Ипотека»

Визнання права власності на предмет іпотеки за іпотеко держателем не підлягає задоволенню в судовому порядку

При відмові у задоволенні позову апеляційний суд зробив висновок, що не підлягають задоволенню вимоги іпотекодержателя про звернення стягнення на предмет іпотеки в рахунок задоволення його вимог шляхом визнання за ним права власності на предмет іпотеки, оскільки такий спосіб згідно Закону України «Про іпотеку» є позасудовим способом врегулювання такого питання.

Прочитать остальную часть записи »

Звернення стягнення на предмет іпотеки без рішення суду

Норми Закону України «Про виконавче провадження» допускають звернення стягнення на предмет іпотеки в ході процедури виконавчого провадження без судового рішення про звернення стягнення на предмет іпотеки, в межах процедури стягнення коштів з іпотекодавця на користь іпотекодержателя. Однак, така реалізація можлива лише за сукупності наступних умов: відсутність у боржника будь-якого іншого майна, на яке можна першочергово звернути стягнення, наявність заборгованості виключно перед іпотекодержателем, а також дотримання порядку реалізації майна, визначеного Законом України «Про іпотеку».

Прочитать остальную часть записи »

Банк повинен надати житло

Верховний суд України  вказав на обов’язкове застосування під час ухвалення рішення про виселення положень статті 40 закону «Про іпотеку» та норм статті 109 Житлового кодексу УРСР, а саме особам, яких виселяють із житлового будинку (житлового приміщення) — предмета іпотеки у зв’язку зі зверненням стягнення на нього, інше постійне житло надається тільки в тому разі, коли це житло було придбане не за рахунок кредиту, забезпеченого іпотекою цього житла. Постійне житлове приміщення, що надається особі, яку виселяють, повинно бути зазначене в рішенні суду.

Прочитать остальную часть записи »

Звернення стягнення на предмет іпотеки та виселення

У банка є можливість виселяти дітей з іпотечного житла, коли банк набув право власності на таке майно оскільки право членів сім’ї власника користуватися житловим приміщенням може виникнути та існувати лише за наявності права власності на будинок в особи, членами сім’ї якого вони є; із припиненням такого права особи втрачається й право користування у членів його сім’ї.

Прочитать остальную часть записи »