Архив рубрики «Договорные правоотношения»

Про можливість акціонера здійснювати представництво акціонерного товариства акціонером якого він є

Розглядаючи позов фізичної особи до Публічного акціонерного товариства «Експериментальний механічний завод» про визнання недійсною укладеної   угоди про порядок погашення боргу  Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду, ухвалюючи 23 жовтня 2018 року рішення по справі №  910/22879/17 зробив декілька висновків суть яких полягає у наступному.

Прочитать остальную часть записи »

Акт приймання – передачі не є правочином

Акт приймання – передачі не є ані правочином з відступлення прав за Іпотечним договором, ані частиною такого правочину, адже Акт посвідчує саме факт передачі прав вимоги на виконання умов Договору купівлі-продажу та не є домовленістю сторін щодо встановлення (зміни, припинення) відповідних прав і обов’язків чи їх частини. Акт є дією, спрямованою на виконання умов Договору купівлі-продажу. 

Прочитать остальную часть записи »

Про ознаки фіктивності правочину

Відповідно до статті 202 ЦК України правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав і обов’язків.

Відповідно до статті 717 цього Кодексу за договором дарування одна сторона (дарувальник) передає або зобов’язується передати в майбутньому другій стороні (обдаровуваному) безоплатно майно (дарунок) у власність.

Прочитать остальную часть записи »